روح الله بلوردی هستم متولد 1357  ، فعالیت خود را در زمینه طراحی از دوره دبیرستان و با هنر نقاشی ، خوشنویسی و گرافیک شروع کردم بعد از آمدن به تهران در سال 76 و آشنایی با دوستان موسسه سبوح به گرافیک رایانه ای علاقه مند شدم و از سال 78 اولین آثار خود را با نرم افزار کورل فتو پینت و کورل دراو شروع کردم. هم اکنون نیز در رشته گرافیک در دانشگاه علمی کاربردی بندرعباس مشغول به تحصیل گرافیک هستم.

r.balvardi@gmail.com

دریافت نمونه کارها


همیشه برای دوستانی که با جوملا برخورد ، می کنند این سوال پیش می آید که اصطلاحاتی مثل کامپوننت ، ماژول و پلاگین در جوملا به چه معنی است ، در این آموزش با ما همراه باشید ، تا شما را با این اصطلاحات بیشتر آشنا کنیم.

جوملا نرم افزاری قابل توسعه توسط استفاده کننده گان می باشد که براحتی توسط کسی که استفاده می کند قابل توسعه است ، شما در برخورد با جوملا یا برنامه نویس هستید و قادر به توسعه نرم افزارهای مرتبط با جوملا هستید یا اینکه استفاده کننده جوملا هستید و می خواهید امکانات سایت خود را گسترش دهید ، در هر دو نوع برخورد شما میتوانید براساس معلومات ابتدایی خود و براساس نیاز خود اقدام به نصب یکی از امکانات زیر یا نوشتن آن برای جوملا بکنید ، ما به ترتیب اهمیت برای شما این اصطلاحات را توضیح می دهیم:

1- کامپوننت : کامپوننت یا سرویس ها ابزارهایی هستند که به شما کمک می کند جوملای خود را تخصصی تر کنید ، به عنوان مثال در حالت عادی جوملا برای فروش محصولات طراحی نشده و اگر شما نیاز داشته باشید که فروشگاه راه اندازی کنید با هسته جوملا این کار امکان پذیر نیست، پس راه حل چیست؟ راه حل خیلی ساده است ، شما باید نرم افزاری را برو روی جوملا نصب کنید که امکان فروش محصول را به جوملای شما اضافه کند. این امکان را ما در کاربرد های جوملا به کامپوننت یا سرویس می شناسیم. حالا هر کدام از امکانات زیر را که بخواهید به جوملا اضافه کنید را می توانید یک کامپوننت بنامید :

الف - فروشگاه اینترنتی
ب- گالری تصاویر
ج- شبکه اجتماعی
د- انجمن
ه - ...

2- حالا اگر بخواهید برای کامپوننت نصب شده پنجره ای را در سایت نمایش بدهید ( منظور بلاک هایی هستند که در صفحه می چینید ) شما نیازمند ماژول هستید ، ماژول ها به شما کمک می کند تا گزیده مطالب یک کامپوننت را به کاربر خود نمایش دهید ، مثلا نمایش 5 خبر آخر ، یا نمایش پر بیننده ترین اخبار یا نمایش برگزیده محصولات ، به تمامی این ابزارک های کوچک ماژول می گویند ، ماژول ها به صورت های مختلفی هستند اعم از نمایش های لیستی ساده تا اسلایدر های حرفه ای.

3- پلاگین یا رابط ، ابزارک هایی هستند که به شما کمک می کنند تا بین چند کامپوننت رابطه برقرار کنید به عنوان مثال زیر می خواهید زیر مطالب گالری خود کامنت یا یادداشت کاربران داشته باشید ، با استفاده از پلاگین مخصوص کامنت میتوانید بین این دو برنامه یا بین برنامه و جوملا ارتباط برقرار کنید.

4- قالب یا تم یا تمپلیت ، ظاهر سایت شما در جوملا را قالب یا تمپلیت می نامند ، برخلاف وردپرس  که تمامی قالبها حاوی فایل هایی هستند که محتوا را از جاهای مختلف وردپرس می خوانند ، در جوملا قالب ها فقط برای نمایش ماژول ها و مطالب بکار می برند یعنی شما براحتی می توانید قالب فاقد کد نویسی یا برنامه نویسی php داشته باشید اما ظاهر خوبی برایش طراحی کنید.

جوملا سعی کرده تا قالب را جوری برای شما راحت کند که کمترین کد نویسی را نیاز داشته باشد ، به همین دلیل شما براحتی می توانید یک قالب را تبدیل به جوملا کنید.

امیدوارم این توضیجات به کار شما بیاید.

 

تماس با ما

در صورت علاقه میتوانید نظرات یا انتقادات و پیشنهادات یا سفارش کار خود را برای من ارسال کنید.

پیام
پیام شما ارسال شد.

قالب های جدید فروشگاه دیما

Template Design:Dima Group