روح الله بلوردی هستم متولد 1357  ، فعالیت خود را در زمینه طراحی از دوره دبیرستان و با هنر نقاشی ، خوشنویسی و گرافیک شروع کردم بعد از آمدن به تهران در سال 76 و آشنایی با دوستان موسسه سبوح به گرافیک رایانه ای علاقه مند شدم و از سال 78 اولین آثار خود را با نرم افزار کورل فتو پینت و کورل دراو شروع کردم. در سال 96 در  رشته گرافیک از دانشگاه علمی کاربردی بندرعباس فارغ التحصیل شده ام. هم اکنون به فعالیت در زمینه طراحی وب و طراحی فونت مشغول هستم.

اگر برای اولین بار است لغت سئو SEO را می شنوید باید کمی به عقب تر برگردیم تا این لغت معنی خود را بیشتر نشان دهد. ابتدای به وجود آمدن اینترنت وب سایت ها به صورت جزیره ای بودند و چون هنوز داینامیک نشده بودند عملا پیدا کردن یک مطلب درون آنها از پیدا کردن یک لغت در فرهنگ لغت هم سخت تر بود ، این سختی کار باعث بوجود آمدن موتورهای جستجو شد.

با داینامیک شدن وب سایت ها ، امکان جستجو در وب سایت ها نیز فعال شد و به کاربر اجازه داده شد تا از طریق فرم هایی به داده های ذخیره شده دسترسی پیدا کنید ، اما هنوز هم وب سایت ها بصورت جزیره ای عمل می کردند ، به همین دلیل شما باید برای معرفی وب سایت از ابزارهای سنتی مثل روزنامه، مجله یا تلویزیون استفاده می کردید که هم هزینه بر و هم کم کاربرد بود ، اینجا بود که اولین موتورهای جستجو مثل Altavista , Yahoo, ... به وحود آمدند ، این موتور های جستجو با ایندکس کردن صفحات سایت های ثبت شده به کاربران اینترنت و مدیران سایت ها کمک کردند تا یکدیگر را پیدا کنند و به یکدیگر دسترسی داشته باشند. نبود الگوی صحیح برای طراحی صفحات ، کدهای اضافه ، نا آشنایی کاربران و هزاران مشکل دیگر دسترسی به وب سایت ها را سخت می کرد تا اینکه گوگل آمد و با آمدن خود دنیای وب را متحول کرد ، گوگل موتور جستجوی هوشمند با الگوریتم خاص و حرفه ای توانست خیلی سریع تر از سایر موتورهای جستجو صفحات را ایندکس و مرتب سازی کند و دسترسی را بهتر کند ، اما باز هم گوگل به مشکل خورد ، این مشکلات سبب به وجود آمدن چیزی شدند که ما آنرا SEO یا Search Engine Optimization  می نامیم ، این لغت به معنی بهینه سازی وب سایت برای موتور های جستجو می باشد.

در این رابطه استانداردهایی برای وب تبین شد که سایت ها برای موتورهای جستجو قابل فهم تر و در دسترس تر باشند ، متاسفانه هر جایی آدم های سوء استفاده گر پیدا می شود و با سوء استفاده از دانش سئو ، باز هم موتورهای جستجو را به انحراف می کشند ، این سوء استفاده سبب ایجاد وب سایت های به درد نخور و زرد شده است که جستجو را منحرف و کاربر را خسته می کنند ، هر چه گوگل الگوریتم خود را پیچیده تر کرده باز هم این سوء استفاده چیان موتورهای جستجو را منحرف کردند ، پس اگر می خواهید در این بین از قافله درامد های سئو بی نصیب نمانید ، حتما راجع به سئو دانش خود را گسترش دهید و هر روز به روز باشید تا وب سایت شما در صدر جستجو ها قرار بگیرد.

روح الله بلوردی

تماس با ما

در صورت علاقه میتوانید نظرات یا انتقادات و پیشنهادات یا سفارش کار خود را برای من ارسال کنید.

پیام
پیام شما ارسال شد.

Template Design:Dima Group